Starwood
Sepetim
 300₺ ve Üzeri Alışverişlerde  KARGO BEDAVA                     Peşin Fiyatına 9'a Varan Taksit Seçenekleri                   Stoktan Aynı Gün Teslimat

AYDINLATMA VE ELEKTRİK

Kategori Tanımı

Aydınlatma ve Elektrik
Aydınlatma ve elektrik artık sadece karanlık mekanlarda da görebilme ihtiyacımızı karşılamak için değil dekoratif bir unsur olarak da kullanılıyor. Modern insan elektrik kullanarak aydınlanma ihtiyacını karşılarken farklı aydınlatma modelleri arasından kendi estetik zevkine hitap eden modelleri seçerek de yaşam alanlarını güzelleştirmektedir. Aydınlatma ihtiyacının seyri bu şekilde değişirken aydınlatma aksesuarları ve çeşitleri de doğal olarak artmıştır.

En İdeal Ev Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Evlerde aydınlatmayı sağlarken görselliğe ve kaliteye öncelik vermelisiniz. Evinizde ortam aydınlatması, görev aydınlatması ve vurgu aydınlatması gibi aydınlatma çeşitlerini kullanarak aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Ortam aydınlatmasını sağlayan ışık kaynakları pencereden gelen gün ışığı ve tavan lambalarıdır. Avizeler, tavan armatürleri, gizli tavan aydınlatmaları, büyük lambaderler ve farklı renklerdeki florasanları bu amaçla kullanabilirsiniz. Masa lambaları, tezgah lambaları, banyo dolabı lambaları, sarkıt lambalar, okuma lambaları, abajurlar da görev aydınlatması olarak kullanılır. Kaliteden emin olduktan sonra görev aydınlatmalarıyla dilediğiniz zevk ve estetik anlayışına göre evinizi tasarlayabilirsiniz. Vurgu aydınlatması aksesuarlarında ise spot lambaları, çerçeve lambaları, mumları, niş aydınlatmaları, dimmer anahtarlı lambaları, duvar aplikleri ve dolap içi aydınlatmalarını evinizde dilediğiniz atmosferi oluşturmak için kullanabilirsiniz. 

Pratik Aydınlatma Fikirleri ve Püf Noktaları

Farklı noktalardan evinizi ve odalarınızı aydınlatan elektrikli aydınlatma aletleri sayesinde evinizde ışık almayan karanlık noktalar kalmayacaktır. Mutfak, banyo, yatak odası, genç odası ve çalışma odalarınızda aydınlatma ve elektrik ihtiyacınıza uygun olanı kullanmak işinizi hayli kolaylaştıracaktır. Örneğin banyo aynanızın üzerinde ve yanlarında aydınlatma aletleri bulundurmak yaşadığınız gölge sorununun ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Oda Aydınlatmanız İçin Faydalı Öneriler

Odanızda ışığın kaynağını tek noktadan sağlamak yerine farklı noktalardan ve yüksekliklerden sağlarsanız hem ışığı daha iyi değerlendirmiş hem de daha şık bir görüntü elde etmiş olursunuz. Ayrıca aydınlatma ve elektrik aksesuarlarınızı bu şekilde kullandığınız zaman gözleriniz de yorulmamış olacaktır.


Güvenli Aydınlatma ve Elektrik Tesisatı İçin Bunlara Dikkat

Aydınlatma ve elektrik tesisatlarının uluslararası standartları incelendiğinde aydınlatmanın ne denli önemle ele alınması gerektiği daha iyi anlaşılır. Standartları oluşturan maddeler arasında armatürle alakalı; armatür giriş gücü, armatür ışık akışı ve armatürün etkinlik faktörü gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Işık yoğunluğu dağılımı, renk kalitesi, renk sıcaklığı, renksel geri verim endeksi ve renk toleransı da aydınlatma ve elektrik tesisat standartlarını oluşturan maddeler arasında önemli olanlarıdır. Bu standartları göz önüne alarak üretilen aydınlatma aksesuarları sağlıklı ve kaliteli ürünler olacaktır.

En Şık Aydınlatma Seçenekleri Nerede Bulunur?

Star Yapı Market Online alışveriş sitesi geniş bir fiyat yelpazesinde her zevke hitap eden avizeler ve aydınlatma aksesuarları ile sizi bekliyor. Zevkinize ve bütçenize en uygun aydınlanma çeşitleri ve fiyatları arasında seçim yapabilir, hayallerinizdeki dekorasyonu gerçek kılacak ürünleri tek tıkla sepetinize atabilirsiniz.
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 456 (38 Sayfa)